Wszystko dla gołębi i sportu gołębiarskiego. Sklep dlahodowcow.pl - sezon 2019 - nowości, promocje, nagrody, itp.
Wydarzenia - wrzesień 2019r. Wydarzenia - sierpień 2019r.
Nowości w serwisie:
(ostatnia aktualizacja: 14.09.2019r.)
- w dziale [Filmy] dodano filmy:
Przed tygodniem byliśmy w Kosakowie gdzie odbywał się lot finałowy na tamtejszym wspólnym gołębniku. Teraz przyjechaliśmy prosto z nad morza w góry do kolegi Jana Bocheńczaka i zastaliśmy go podczas koszowania gołębi na jego lot finałowy na WG Giewont. Jutro będziemy kibicować podczas przylotu gołębi a teraz popatrzmy jak wyglądało to koszowanie.
Rainer Puttmann co roku przeznacza gołębie, z których całkowity dochód ze sprzedaży jest przekazywany na rzecz stowarzyszenia "Barka" prowadzącego domy dla bezdomnych. W tym roku odwiedziliśmy ten ośrodek pod Strzelcami Opolskimi i mogliśmy sami się przekonać, że pienieadze te są dobrze wykorzystane.
Podczas pobytu u kolegi Andrzeja Walendziaka pokazał nam swój sklep a w nim taki produkt, który nazwał "srebrną wodą". Więcej o niej dowiemy się z tego filmu.
Na ten lot kolega Andrzej Walendziak zakoszował ponad 60 gołębi. Niestety lot okazał się dla nich bardzo trudny i do momentu kiedy kończyliśmy koszowanie było tylko 8 gołębi. Jka się później okazało wieczorem w gołębniku było już 35 sztuk. Dzisiaj z pewnością też coś doleci. Popatrzmy jak wyglądał ten przylot i co ciekawego się jeszcze od kolegi Andrzeja dowiedzieliśmy.
Podobnie jak dwa lata temu również w tym roku chcemy zorganizować aukcję charytatywną gołębi na rzecz podopiecznych Fundacji "Ludzki Gest" pana Jakuba Błaszczykowskiego. Ukoronowaniem całej akcji ma być impreza, która odbędzie się w Galerii szyb Wilson w Katowicach dnia 23 listopada 2019 roku. Już teraz wszystkich serdecznie zapraszamy. Mamy nadzieję, ze to święto hodowców przyciągnie wielu ludzi i dzięki temu będziemy mogli pomóc podopiecznym tej fundacji.