Wszystko dla gołębi i sportu gołębiarskiego. Sklep dlahodowcow.pl - sezon 2018 - nowości, promocje, nagrody, itp.
Wydarzenia - sierpień 2018r. Wydarzenia - lipiec 2018r.
Nowości w serwisie:
(ostatnia aktualizacja: 15.08.2018r.)
- w dziale [Filmy] dodano filmy:
Ten lot jak się okazało spokojnie możemy zaliczyć do udanych. Jak przylatywały gołębie możemy zobaczyć na tym filmie.
Na WG Kosakowo mamy dzisiaj trzeci lot konkursowy. Do lotu zakoszowano 377 gołębi ze wspólnego gołębnika (WG Kosakowo) i 51 gołębi z naszego gołębnika (NG Kosakowo). Gołębie są już na miejscu. Zawiózł je tam osobiście kolega Maciej Włudzik. Na miejscu jest również kolega Grzegorz Noga, który pełni rolę potwierdzającego. Warunki pogodowe są inne niż ostatnio. Niebo jest zachmurzone i wieje wiatr w kierunku południowym. Czas startu gołębi ustaliliśmy na godzinę 05:50 czyli 10 minut wcześniej od planowanego. Odległość też uległa drobnej korekcie, a mianowicie mamy z miejsca wypuszczenia do Kosakowa 152 km.
Kolejny lot na WG Kosakowo odbył się dzisiaj rano. Tym razem gołębie miały do pokonania trochę dłuższy dystans, a mianowicie 135 km. Podobnie jak poprzednio również i teraz prawie wszystkie gołębie już powróciły.
Pierwszy lot konkursowy na WG Kosakowo już za nami. Odległość nie była za duża więc gołębie za bardzo się nie zmęczyły. Prędkość też miały dobrą wprawdzie mniejszą niż ostatnio ale za bardzo nie kwapiły się z wchodzeniem do gołębnika. Jak to wszystko wyglądało możemy sami zobaczyć w naszej fotorelacji.
Wczoraj z kamerą towarzyszyliśmy Maciejowi Włudzikowi podczas koszowania gołębi na pierwszy lot konkursowy. Dzisiaj jest już po locie i większość gołębi jest już w gołębniku a film z ich przylotu za chwilę będzie również dostępny. Teraz popatrzmy jak wyglądało to koszowanie.