Wszystko dla gołębi i sportu gołębiarskiego. Sklep dlahodowcow.pl - nowści, promocje, losowanie nagród, itp.
Wydarzenia - wrzesień 2017 Wydarzenia - sierpień 2017
Nowości w serwisie:
(ostatnia aktualizacja: 23.09.2017 rok)
- w dziale [Filmy] dodano filmy:
W tym tygodniu we wtorek kolejny wspólny gołębnik zakończył rywalizację. Ostatni lot finałowy na WG Czersk odbył się we wtorek i zgromadził kilkudziesięciu kibiców. Gołębie miały do pokonania ok. 350 km. Na zakoszowanych na ten lot 203 szt. przyleciało ponad 155 ptaków. Zobaczmy jak kolega Sebastian miał tą imprezę zorganizowaną.
Dzisiaj mamy finał na WG Czersk a dwa tygodnie temu odbył się lot finałowy na MWG Giewont u kolegi Jana Bocheńczaka. Niestety nie udało się nam na ten lot dojechać ale możemy dzisiaj zaprezentować to co kolega Janek tam zarejestrował. Popatrzmy więc jak tam było.
Na locie u kolegi Tomasza Rumińskiego już w tym sezonie gościliśmy. Jak się okazało sezon lotów gołębi młodych miał bardzo u dany. Wczoraj był w Oddziale PZHGP 0326 Toruń już ostatni lot tak więc zobaczmy jak z tego lotu siadały ptaki u kolegi Tomka. Czy uda mu się utrzymać prowadzenie? To się okaże po ogłoszeniu ostatecznych wyników.
Ostatni lot w Oddziale PZHGP 074 Starogard Gdański Kociewie odbywał się z Kamienia Pomorskiego (ok. 250 km). Podczas przylotu towarzyszyliśmy z kamera koledze Tadeuszowi Rzoska, który na ten lot dał 82 gołębie. Pogoda była nie najgorsza ale jak się okazalo lot ten nie był lotem łatwym.
Kilka lat temu u kolegi Tadeusza Kapturskiego nagrywaliśmy fotoreportaż, w którym informował nas o zakończeniu hodowli gołębi. Jak się okazuje prawdziwy hodowca długo bez gołębi nie wytrzyma. Lotować kolega Tadeusz wprawdzie nie będzie ale gołębie rozpłodowe zakupił od nowa i teraz ma z nich młode, które wystawiamy na naszych aukcjach.

Vademecum hodowcy, porady dla hodowców:
Część 38 - Porady Andrzeja Głazika - "własny program karmienia",
Część 37 - Porady Andrzeja Głazika - "preparaty wspomagające",
Część 36 - Porady Andrzeja Głazika - "preparaty lecznicze",
Część 35 - Porady Andrzeja Głazika - "preparaty białkowe i energetyczne",
- w dziale [Hodowle gołębi]dodano nowe zdjęcia gołębi hodowców:
Jan Skórski (PL),
Piotr Wójcicki (PL),
Robert Bauer (D),
Krzysztof Szkolny (PL, GB),
Paweł Święcicki (PL),
Karol i Kamil Kubicki (PL) - nowe goołbie,
Arkadiusz Strzelczyk (PL),
Peter & Lukas Chytil (SK),
Karol i Kamil Kubicki (PL) - nowe goołbie,
Mariusz Kasprzak (PL) - nowe goołbie,