Jak zostać Mistrzem Polski?
Hodowla gołębi pocztowych to nie taka prosta sprawa. Aby osiągać sukcesy hodowlane i w lotach, trzeba się wiele napracować oraz posiąść dużą wiedzę. Kiedy sami dochodzimy do pewnych wnisków, na podstawie własnych doświadczeń, trwa to z reguły wiele lat. Zdecydowanie lepiej jest kiedy korzystamy z porad hodowców, którzy już tę niezbędną wiedzę do osiągania sukcesów posiedli. Wtedy jest nam dużo łatwiej. Dlatego też, aby ułatwić pracę hodowlaną kolegom, zwłaszcza tym początkującym, postanowiliśmy im pomóc publikując ten poradnik. Kolega Andrzej Głazik z Papowa Toruńskiego w kolejnych poradach zaprezentuje nam wszystko to, co wie o hodowli gołębi pocztowych. Dowiemy się od niego po kolei: jak postępować z gołębiami od momentu przygotowania do parowania, odchowu młodych, postępowania podczas lotów, itp. Z rad kolegi Andrzeja korzysta wielu hodowców osiągających znaczące sukcesy w Mistrzostwie Polski i Niemiec. Zachęcamy też Was, drodzy koledzy, do zadawania pytań, co jeszcze chcielibyście wiedzieć związanego z hodowlą gołębi pocztowych. Pytania możecie kierować na nasz adres e-mail, telefonicznie bądź listownie na adres redakcji. Serdecznie zachęcamy i zapraszamy do korzystania z naszego poradnika. Możecie tutaj pooglądać filmy, poczytać artykuły o prowadzeniu hodowli, produktach dla gołębi, karmach, rasach gołębi, słowem o tym wszystkim o czym hodowca gołębi wiedzieć powinien.

Vademecum hodowcy - część 38 - "jak stworzyć własny plan karmienia?" - porady Andrzeja Głazika.
Vademecum hodowcy - część 37 - "preparaty wspomagające i oczyszczające" - porady Andrzeja Głazika.
Vademecum hodowcy - część 36 - "preparaty lecznicze" - porady Andrzeja Głazika.
Vademecum hodowcy - część 35 - "preparaty białkowe i energetyczne" - porady Andrzeja Głazika.
Vademecum hodowcy - część 34 - "przygotowanie do rozrodu, rozród" - porady Andrzeja Głazika.
Vademecum hodowcy - część 33 - "program karmienia" - porady Andrzeja Głazika. Jak i czym karmić gołębie? Co i kiedy podać? Kolega Andrzej Głazik prezentuje swój pogląd w tych sprawach.
Vademecum hodowcy - część 28 - "po lotach" - porady Andrzeja Głazika.
Vademecum hodowcy - część 24 - "przygotowanie gołębi młodych" - porady Andrzeja Głazika. Mamy teraz okres kiedy większość czasu zajmujemy się gołębiami dorosłymi. Nie możemy jednak zapominać o młódkach. Właśnie teraz powinniśmy im poświęcać wiele uwagi. Kolega Andrzej w tym filmie opowie nam jak je trenować i nauczyć wracania do gołębnika. Na pewno wiele w tych informacji przyda się wielu z hodowcom. Zapraszany do oglądania i korzystania z tych porad.
Vademecum hodowcy - część 23 - "program na loty 400 - 800 km" - porady Andrzeja Głazika. W większości oddziałów mamy juz za sobą trzeci, a w niektórych oddziałach nawet czwarty lot za sobą. Teraz zaczyna się już rywalizacja na dłuższych dystansach. Na te loty gołębie trzeba jednak już inaczej przygotować. O tym jak poprawnie powinno się to robić i na co szczególnie zwracać uwagę doradzi nam kolega Andrzej Głazik. Zapraszamy i zachęcamy do oglądania.
Vademecum hodowcy - część 18 - "metoda na ogiera" - porady Andrzeja Głazika. Tym razem Andrzej Głazik opowie nam i pokaże jak można mając jednego wartościowego samca wykorzystać go do krycia kilku samic i odchowania dzięki temu większej ilości młodych. Jak to się dokładnie robi i na co trzeba zwrócić szczególna uwagę dowiemy się po ogladnięciu tego filmu.
Vademecum hodowcy - część 17 - "program na loty do 400 km" - porady Andrzeja Głazika. Kiedy mamy już za sobą pierwszy lot kolejne są z reguły tak do 400 km. Po 3 - 4 locie zaczną się już w większości oddziałów loty dłuższe i gołębie też będą w już innej kondycji fizycznej i zdrowotnej. Teraz jednak kolega Andrzej poradzi nam jak najlepiej przygotować przez tydzień nasze gołębie do tych pierwszych lotów (z reguły jeszcze nie tak długich). Właśnie w tym filmie dowiemy się także jak ocenić kondycję oraz stan zdrowia gołębi i ich przygotowanie do lotów.
Vademecum hodowcy - część 16 - "pierwszt lot" - porady Andrzeja Głazika. Kolejny raz gościmy w Papowie Toruńskim u kolegi Andrzeja Głazika, który tym razem dzieli się z nami swoimi doświadczeniami z zakresu przygotowywania gołębi do sezonu lotowego. Tym razem szczególną uwagę koncentruje na właściwym przygotowaniu gołębi do pierwszego lotu konkursowego, a dlaczego jest to tak ważne dla gołębi dowiecie się w trakcie oglądania tego filmu.
Tym razem Andrzej Głazik w kolejnej części "Poradnika hodowcy" powie nam jak postępować z gołębiami w miesiącu kwietniu, w okresie tak ważnym dla przyszłego powodzenia w lotach. Jego wiedza przekazana w przystępny sposób na pewno pomoże wielu hodowcom.
Andrzej Głazik choć sam nie lotuje to jednak w swojej hodowli posiada wiele nieprzeciętnych gołębi. Okazuje się jednak, że prawie każdy z hodowców mógłby takie ptaki też łatwo pozyskać. W trakcie oglądania filmu dowiemy się więcej o gołębiach kolegi Andrzeja oraz jak te gołębie można pozyskać i samemu sprawdzić jak bedą się one u nas sprawowały. Więcej o tym programie dla klientów firmy PRIMA opowie nam już sam jej właściciel Andrzej Głazik.
Mamy teraz okres kiedy w gołębnikach hodowcy już mają albo zaraz będą mieli gołębie młode. Utrzymanie w zdrowiu i ich prawidłowe odchowanie bez nadmiernego obciążania organizmu lekami i inną "chemią" stanowi dla wielu nie lada wyzwanie. W tym odcinku "Poradnika hodowcy", kolega Andrzej Głazik opowie nam jak to zrobić i jakich środków do tego używać. Z jego długoletniego doświadczenia w tej dziedzinie na pewno chętnie skorzysta wielu hodowców.